História

Naše historické korene siahajú hlboko do minulosti, kedy spoločnosť Squibb predávala dentálny krycí materiál, ktorý si uchovával svoju lepivosť aj na vlhkom a teplom povrchu. V tejto dobe používali stomici k prichyteniu stomických vreciek na telo lepidlá na báze gumy a náplasti. Okrem toho, že tieto látky vyvolávali kožné alergie a boli veľmi nepohodlné, boli často i nespoľahlivé. Objavila sa celosvetová potreba zmeny. V roku 1978 bol ConvaTec etablovaný dcérskou spoločnosťou spoločnosti E. R. Squibb and Sons, Inc. a uviedol na trh hydrokoloidnú stomickú podložku (podložka Stomahesive®) a ako prvý na celom svete aj dvojdielny systém so stomickým vreckom (pod názvom Combihesive®). Tieto výrobky poskytovali pacientom také pohodlie a ochranu pokožky, aké boli predtým nemysliteľné. Stomici zažívali novú slobodu a pokoj, predtým celkom nepoznané. Odtiaľ pochádza naša povesť ako spoločnosti meniacej ľuďom život k lepšiemu.

V roku 1982 sme boli priekopníkmi v koncepcii vlhkého hojenia rán, ku ktorému sme prispeli naším krycím materiálom DuoDERM®Hydroactive® (GranuFlex). Bol to najdôležitejší čin v odbore ošetrovania rán za dobu dlhšiu než jedno storočie. Tento hydrokoloid radikálne zmenil spôsob ošetrovania rán a postavil nás do pozície dôveryhodných odborníkov v tomto odbore. Od roku 1988 do roku 2007 sme boli divíziou zdravotníckych prostriedkov spoločnosti Bristol-Myers Squibb – čo je celosvetová farmaceutická spoločnosť, založená v roku 1887. V roku 2007 sme boli ako jedni z prvých na svete, ktorí začali riešiť problém manažmentu stolice a uviedli na trh výrobok Flexi-Seal® FMS, ktorý zásadným spôsobom skvalitnil život ľuďom pripútaným na lôžko a nielen im. Od novembra 2012 má spoločnosť ConvaTec na Slovensku priame zastúpenie prostredníctvom spoločnosti Unomedical, s.r.o. v Michalovciach, ktorej je vlastníkom. Naše hodnoty sa týmto krokom však nezmenili a zostávajú rovnaké: „predĺžiť a zlepšiť ľudský život poskytovaním kvalitných zdravotníckych výrobkov“.

Centrála spoločnosti ConvaTec sídli v meste Skillman v štáte New Yersey (USA), celosvetovo však má spoločnosť viac než 3000 zamestnancov v 100 krajinách a poskytuje služby zákazníkom na šiestich kontinentoch. Sme jednou z vedúcich spoločností v starostlivosti o stómie, v hojení rán a v oblasti manažmentu stolice. Naša divízia ConvaTec Wound Therapeutics™ (hojenie rán) sa riadi komplexným prístupom, ktorý aplikuje najnovšie vedecké poznatky do každodennej reality starostlivosti o rany a pokožku. Divízia ChronicCare (starostlivosť o stómiu) vyvíja moderné výrobky a rozvíja služby, ktoré pomáhajú stomikom v návrate k ich obvyklým povinnostiam a plnohodnotnému životu. V roku 2010 spoločnosť ConvaTec uviedla na trh svetovú novinku, ktorá navracia stomikom pocit kontinencie a to po dobu až 12 hodín denne. Je to revolučný výrobok, ktorý navracia stomikov do bežného života (pracovného, spoločenského, osobného).

Vysoká kvalita je neodmysliteľnou súčasťou každého nášho výrobku. Naše výrobné zariadenie v Deeside v Spojenom kráľovstve Veľkej Británie a Severného Írska bolo jedným z prvých v Európe v odvetví zdravotníckych prostriedkov, ktoré obdržalo známku kvality podľa ISO 9001 v roku 2000. Naše výrobky pre stomikov, pre hojenie rán a manažment stolice majú podporu úspešných klinických štúdií, získaných z veľmi prísnych a rozsiahlych klinických testov.

Svojou silnou predajnou, marketingovou a distribučnou infraštruktúrou na všetkých hlavných svetových trhoch poukazujeme svoju schopnosť uplatniť naše inovačné technológie rýchlo a na celom svete. Od koncepcie až po distribúciu je neoddeliteľnou súčasťou všetkých našich výrobkov a služieb čestnosť a poctivosť, ktoré do nich vkladáme.

1978 Prvý stomický dvojdielny systém s vreckom na jedno použitie
1981 Prvý v automatizácii výroby stomických vreciek
1982 Prvý hydrokoloidný krycí materiál DuoDERM®Hydroactive® (GranuFlex)
1991 Prvý v zriadení Skupiny odborných služieb (Professional Service Group) pre zodpovedanie otázok zákazníkov v odvetví
1996 Prvý krycí materiál s technológiou – AQUACEL®Hydrofiber
2000 Prvý v odvetví výroby zdravotníckych prostriedkov v Európe, kto získal ISO 9001 certifikát kvality (Deeside, UK, výrobný závod)
2001 Prvý v zavedení krycieho materiálu s okrajom a vizuálnym indikátorom zmeny –DuoDERM® Signal
2002

Prvý v zavedení tvarovateľnej konvexnej stomickej podložky uľahčujúcej jej aplikáciu
Prvý v zavedení adhezívnej technológie v stomickom systéme Esteem® Synergy™

2004 Prvý v zavedení vrecka Esteem® Invisiclose a Esteem® Synergy Invisiclose s revolučným uzatváraním na suchý zips
2005

Prvý krycí materiál so striebrom AQUACEL®Ag na slovenskom trhu
Prvé zavedenie systému uzatvárania vrecka Invisiclose na dvojdielnom systéme

2006

Prvé zavedenie konvexnej podložky na systéme adhezívnej technológie Esteem® Synergy™
Prvé uvedenie GranuFlex® Signal™ so stenčenými okrajmi a indikátorom výmeny krytia na našom trhu

2007

Prvý v zavedení plochej tvarovateľnej stomickej podložky a zavedení konvexnej tvarovateľnej podložky na dvojdielnom systéme
Prvé zavedenie jedinečného systému Flexi-Seal® FMS na manažment stolice na našom trhu

2007

Prvé uvedenie krytia Versiva® XC™ na našom trhu
Prvé uvedenie na trh prostriedkov na ošetrovanie okolia stómie s obsahom Aloe Vera pod názvom Sensi Care

2009 Prvý v zavedení plochej tvarovateľnej podložky s oválnym otvorom pre lepšie priľnutie k stómii
2013

Uvedenie jednodielneho systému pre stomikov Esteem®plus (r.2012)

Uvedenie nového dvojdielneho systému pre stomikov NATURA® 

Navigace