Profil spoločnosti

Sme tu pre to, aby sme zlepšovali životy ľudí.

Snažíme sa pomáhať zákazníkom k ich osobným víťazstvám v oblasti starostlivosti o stómie, pokožku a rany.

Snažíme sa preniknúť do súvisiacich oblastí, prinášať na trh nové výrobky a podieľať sa na zvyšovaní kvality starostlivosti o pacientov.

 

Kvalita stomických pomôcok

Sortiment pomôcok spoločnosti ConvaTec sa stal novým štandardom pre moderné ošetrovanie stómií. Vďaka svojim jedinečným schopnostiam a zloženiu hmoty Stomahesive® je veľmi vyhľadávaný a oceňovaný pre ošetrovanie všetkých typov stómií, od novorodencov až po stomikov v zrelom veku. Osvedčené vlastnosti tejto hmoty sa využívanú v starostlivosti nielen u pacientov so stómiou, ale aj pri ošetrovaní fistúl, tracheostómií, pri zachytávaní sekrétov z drénov a v iných prípadoch, v ktorých je nevyhnutné chrániť okolitú zdravú kožu pred výlučkami z rán.

Čo je pre pomôcky ConvaTec charakteristické?

Predovšetkým sa jedná o hmotu Stomahesive®, ktorá bola vyvinutá už začiatkom sedemdesiatych rokov a je zlatým štandardom v starostlivosti o pokožku v okolí stómie. Jej prvotné použitie bolo v oblasti stomatológie ako dentálna bandáž pre zastavenie krvácania  po vytrhnutí zubu. Základom hmoty Stomahesive® sú prírodné materiály ako pektín, želatína a karboxymetylcelulóza, ktoré v spojení s ďalšími zložkami vytvárajú hmotu, ktorá je schopná priľnúť na suché i na mokré povrchy. Okrem tejto schopnosti je preukázaný aj vynikajúci ukľudňujúci účinok hmoty Stomahesive® na podráždenú a poškodenú kožu. Preto sú stomické pomôcky veľmi vhodné a používané aj v pooperačnom období. Táto hmota je základom podložiek v dvojdielnom systém NATURA®. Tiež tvorí adhezívnu časť jednodielneho systému Esteem® , ktorý je vďaka nízkemu profilu pomôcky veľmi diskrétny. 

ConvaTec používa pri dvojdielnych stomických pomôckach unikátnu tvarovateľnú technológiu, ktorá zabraňuje podtekaniu a chráni pokožku v okolí stómie. 

Spoločnosť ConvaTec stále investuje veľa síl, energie a financií do vývoja

  • stomických pomôcok;
  • materiálov pre vlhké hojenie rán;
  • do oblasti manažmentu tekutej a polotekutej stolice.
Navigace