Esteem®+ Flex Convex

EXPERT NA NEROVNOSTI!

EsteemTM+ Flex Convex je jednodielny konvexný systém určený kolostomickým, ileostomickým a aj urostomickým pacientom. Je vhodný pre stómie v úrovni brušnej steny, na vpadnuté stómie, pre stómie v kožnej riase alebo v blízkosti iných kožných nerovností.

Vrecko dobre priľne k telu a prispôsobí sa každej nerovnosti bez potreby použitia ďalšieho príslušenstva na vyrovnanie. Šetrí tak čas a prináša pocit bezpečia a istoty.

Konvexita pomôcky umožní vyvinúť dostatočný tlak na okolie, aby stómia bola vtiahnutá dovnútra do vrecka. Nemusíte sa tak obávať podtekania. Koža v okolí stómie je dobre chránená a nedochádza k jej dráždeniu, ktoré by mohlo viesť k zhoršeniu priľnavosti pomôcky.

Lepiaca plocha si zároveň uchováva flexibilitu a nebrání tak v žiadnom pohybe. Venujte sa všetkým obľúbeným aktivitám bez obmedzenia!

EsteemTM+ Flex Convex má ušká pre prídržný opasok, ktorý zabezpečí, že vrecko zostane v každom prípade na svojom mieste.

Kontrolné okienko uľahčuje výmenu a umožňuje vizuálnu kontrolu po celý čas aplikácie.

Preo kolostomikov a ileostomikov sú dostupné veľkosti vrecka v troch variantách konvexity - V1, V2, V3. Pre urostomikov sú dostupné tiež tri varianty - V1, V2, V3. Jednotlivé varianty sa odlišujú šírkou.

Konvexita V1 je určená urostomikom s veľkosťou stómie 10-43 mm a kolo- a ileostomikom s veľkosťou stómie 20-43 mm. Je vhodná pre prípady, kedy sa okolo stómie vyskytují nerovnosti alebo je v úrovni brušnej steny.
Konvexita V2 má strednú šírku. Je určená urostomikom s veľkosťou stómie 10-35 mm a kolo- a ileostomikom s veľkosťou stómie 20-35 mm. Hodí sa pre stómie v kožnej riase alebo pre mierne vpadnuté.
Konvexita V3 je najužšia. Je určená urostomikom s veľkosťou stómie 10-25 mm a kolo- a ileostomikom s veľkosťou stómie 20-25 mm. Vyhovuje vpadnutým stómiám pod úrovňou brušnej steny.

Výpustné vrecká majú výpust Safe-Seal. Ten sa prehne v polovici vystužených pásikov, niekoľkokrát sa otočí smerom k chlopni a uzavrie sa pomocou suchých zipsov. Pre väčší komfort je možné schvovať ho pod netkanú textíliu vrecka. Súčasťou balenia je aj svorka, ktorá sa dá použíť miesto zipsov.

Viac informácií si prečítajte TU.

Navigace