Natura®

Dvojdielny systém Natura®

Dvojdielny systém NATURA® sa skladá z dvoch častí - z podložky a vrecka. Každý z vás si môže vybrať typ podložky a vrecka, ktorý vám bude najlepšie vyhovovať. Výhody dvojdielneho systému sú v tom, že podložka vydrží na tele až 3 dni a meníte si len vrecko. Koža v okolí stómie je menej namáhaná.

Podložky Natura® sú základom dvojdielneho systému. Všetky typy podložiek sa dajú kombinovať so všetkými druhmi vreciek dvojdielneho systému za predpokladu, že majú rovnaký priemer prírubového krúžku.

Aké typy podložiek máme?

Podložka Natura® plochá tvarovateľná podložka s harmonikovým krúžkom zabezpečuje dokonalé priľnutie k stómii, a tým zabraňuje podtekaniu. Umožňuje vytvorenie požadovaného tvaru aj veľkosti otvoru bez použitia nožničiek. Harmonikový krúžok umožňuje jednoduché pripevnenie vrecka na podložku. Viac informácií si o produkte prečítate TU.

Podložka Natura® Stomahesive® je tvorená vrstvou hmoty Stomahesive® po celej ploche. Je hojivá po celej ploche a zároveň dostatočne ohybná. Podložka sa vystrihuje.

Podložka Natura® flexibilná sa strihá a je veľmi ohybná. Stred podložky je tvorený tiež hmotou Stomahesive®, ale okraje sú z bieleho mikropóru.

Podložka Natura® plochá tvarovateľná podložka zabezpečuje dokonalé priľnutie k stómii, a tým zabraňuje podtekaniu. Umožňuje vytvorenie požadovaného tvaru aj veľkosti otvoru bez použitia nožničiek.

Podložka Natura® konvexná tvarovateľná podložka sa tiež tvaruje len prstami bez použitia nožníc. Táto podložka je vhodná pre vpadnuté stómie.

Ako používať tvarovateľné podložky?

Z vnútornej časti podložky vytvarujeme prstami pružnú manžetu, ktorá bezpečne priľne k stómii a zabráni podtekaniu. Okraj podložky je z poddajnej textílie tvorenej z hydrokoloidov, čím sa zvyšuje šetrné a flexibilné priľnutie k pokožke. Vnútorná časť podložky je možné vytvarovať do veľkosti 33 mm pri podložkách s veľkosťou prírubového krúžku 45 mm, do 45 mm pri podložkách s prírubou 57 mm a do 56 mm s prírubou krúžku 70 mm. Podložka konvexná tvarovateľná je určená pre stomikov s vpadnutou stómiou s nepravideľným tvarom. Táto podložka umožňuje ošetrenie vpadnutej stómie s možnosťou prispôsobenia otvoru podľa potreby. Vnútornú časť podložky je možné vytvarovať prstami do veľkosti 33 mm pri podložkách s veľkosťou prírubového krúžku 45 mm a do veľkosti 45 mm pri podložkách s veľkosťou prírubového krúžku 57 mm. Na mieru vytvarovaná podložka dobre priľne ku koži a zabráni podtekaniu stolice. Okraj podložky z mikropóru zabezpečí jej ohybnosť. Tento typ podložky slúži ako skvelá prevencia pred poranením peristomálnej kože (koža v okolí stomie). Materiál v PDF formáte o aplikácii tvarovateľnej podložky Natura si môžete stiahnuť tu. 

Výpustné vrecko Natura® s bezsvorkovým uzáverom InvisiClose™

Vrecko Natura® InvisiClose™ umožňuje opakované vypúšťanie redšieho črevného obsahu tak, aby nedošlo k znečisteniu odevu. Výpust je opatrený suchými zipsami, ktoré do seba spoľahlivo zapadajú. Vďaka tomuto systému zvládajú obsluhu vrecka aj menej zruční stomici. Vrecko na tele nechladí a koža sa pod ním nepotí, pretože na jeho povrchu je priedušný materiál. Filter, ktorý slúži k neutralizácii zápachu, je potrebné chrániť pred vlhkom. Pred kúpaním sa filter prelepí samolepkou a zabrána sa tak jeho znehodnoteniu. Toto vrecko sa pripevňuje k podložke pomocou prírubového krúžku. K dispozícii je v béžovej farbe, štandardnej veľkosti, s priemerom prírubového krúžku 38 mm.

 

Výpustné vrecká Natura® so svorkou

Vrecká Natura® so svorkou a bez filtra umožňujú opakované vypustenie riedkeho črevného obsahu. Tieto vrecká sa pripevňujú k podložke pomocou prírubového krúžku. K dispozícii sú v priehľadnej štandardnej veľkosti, s priemerom prírubového krúžku 57 a 70 mm.

Urostomické vrecká Natura® 

Urostomické vrecká Natura® sa používajú na zber moču. Vrecká sú vybavené spätnou chlopňou, ktorá zabraňuje návratu moču späť k stómii. K dispozícii sú v priehľadnej farbe s priemerom prírubového krúžku 38 mm, 45 mm, 57 mm a 70 mm. Dodávané sú v dvoch objemových veľkostiach. Štandard s objemom 550 ml a malé s objemom 350 ml. Nočné zberné vrecko s objemom 2 000 ml môže byť na noc pripevnené k ľubovoľnému urostomickému vrecku alebo môže byť použité pre ležiaceho pacienta. Súčasťou balenia nočného zberného vrecka je aj adaptér, ktorý slúži k pripojeniu urostomického vrecka a tzv. ramienko slúžiace k pripevneniu na posteľ.

       

Návod Ako aplikovať tvarovateľnú podložku so systémom Natura® si stiahnite tu.

Bližšie informácie o produkte Natura® nájdete v brožúre Sprievodca životom ľudí so stómiou. TU.

Navigace