Natura®+

Dvojdielny systém Natura®

Inovovaný dvojdielny systém NATURA®sa skladá z dvoch častí - z podložky a vrecka. Každý z vás si môže vybrať typ podložky a vrecka, ktorý vám bude najlepšie vyhovovať. Výhody dvojdielneho systému sú v tom, že podložka vydrží na tele až 3 dni a meníte si len vrecko. Koža v okolí stómie je menej namáhaná.

Podložky Natura® sú základom dvojdielneho systému. Všetky typy podložiek sa dajú kombinovať so všetkými druhmi vreciek dvojdielneho systému za predpokladu, že majú rovnaký priemer prírubového krúžku.

Aké typy podložiek máme?

Podložka Natura® plochá tvarovateľná podložka s harmonikovým krúžkom zabezpečuje dokonalé priľnutie k stómii, a tým zabraňuje podtekaniu. Umožňuje vytvorenie požadovaného tvaru aj veľkosti otvoru bez použitia nožničiek. Príruba na podložke s harmonikovým krúžkmom umožňuje jednoduché pripevnenie vrecka k podložke. Viac informácií o produkte si prečítajte TU.

 

 

Podložka Natura® Stomahesive® je tvorená vrstvou hmoty Stomahesive® po celej ploche. Je hojivá po celej ploche a zároveň dostatočne ohybná. Podložka sa vystrihuje.

Podložka Natura® flexibilná sa strihá a je veľmi ohybná. Stred podložky je tvorený tiež hmotou Stomahesive®, ale okraje sú z bieleho mikropóru.

Podložka plochá Natura® tvarovateľná podložka zabezpečuje dokonalé priľnutie k stómii, a tým zabraňuje podtekaniu. Umožňuje vytvorenie požadovaného tvaru aj veľkosti otvoru bez použitia nožničiek.

Podložka Natura® konvexná tvarovateľná podložka sa tiež tvaruje len prstami bez použitia nožníc. Táto podložka je vhodná pre vpadnuté stómie.

Ako používať tvarovateľné podložky?

Z vnútornej časti podložky vytvarujeme prstami pružnú manžetu, ktorá bezpečne priľne k stómii a zabráni podtekaniu. Okraj podložky je z poddajnej textílie tvorenej z hydrokoloidov, čím sa zvyšuje šetrné a flexibilné priľnutie k pokožke. Vnútorná časť podložky je možné vytvarovať do veľkosti 33 mm pri podložkách s veľkosťou prírubového krúžku 45 mm, do 45 mm pri podložkách s prírubou 57 mm a do 56 mm s prírubou krúžku 70 mm. Podložka konvexná tvarovateľná je určená pre stomikov s vpadnutou stómiou s nepravideľným tvarom. Táto podložka umožňuje ošetrenie vpadnutej stómie s možnosťou prispôsobenia otvoru podľa potreby. Vnútornú časť podložky je možné vytvarovať prstami do veľkosti 33 mm pri podložkách s veľkosťou prírubového krúžku 45 mm a do veľkosti 45 mm pri podložkách s veľkosťou prírubového krúžku 57 mm. Na mieru vytvarovaná podložka dobre priľne ku koži a zabráni podtekaniu stolice. Okraj podložky z mikropóru zabezpečí jej ohybnosť. Tento typ podložky slúži ako skvelá prevencia pred poranením peristomálnej kože (koža v okolí stomie). Materiál v PDF formáte o aplikácii tvarovateľnej podložky Natura si môžete stiahnuť tu. 

Uzavreté vrecká Natura®

Vrecká béžové s filtrom sú určené na jedno použitie. Vrecko je vybavené príjemnou netkanou textíliou na obidvoch stranách, ktorá spríjemňuje pocit pri nosení. Jej povrch je hydrofóbny, čo znamená, že odpudzuje vodu, rýchlo schne, nežmolkovie a nešuští. Inovovaný filter účinne pohlcuje ľudské pachy, jeho kompozícia je z najnovšej technológie, umiestnený je v hornej časti nie je v priamej línii so stómiou ani s otvorom. Uhlíkový filter pohlcuje pachy a umožňuje unikanie plynu. Vrecká sú k dispozícii v béžovej farbe, štandardnej veľkosti, s priemerom prírubového krúžku 38 mm, 45 mm, 57 mm a 70 mm.

Výpustné vrecká Natura®s bezsvorkovým uzáverom InvisiClose™

Vrecká Natura® InvisiClose™ umožňujú opakované vypúšťanie redšieho črevného obsahu tak, aby nedošlo k znečisteniu odevu. Výpust je opatrený suchými zipsami ktoré do seba spoľahlivo zapadajú. Vďaka tomuto systému zvládajú obsluhu vrecka aj menej zruční stomici. Vrecká na tele nechladia a koža sa pod nimi nepotí, pretože na ich povrchu je príjemná netkaná textília, ktorá je hydrofóbna, nežmolkovatie a nešuští. Filter, ktorý slúži k neutralizácii zápachu, je potrebné chrániť pred vlhkom. Pred kúpaním sa filter prelepí samolepkou a zabráni sa tak jeho znehodnoteniu. Tieto vrecká sa pripevňujú k podložke pomocou prírubového krúžku. K dispozici sú v béžovej farbe, štandardnej veľkosti, s priemerom prírubového krúžku 45, 57, 70 a 100 mm.

 

Návod Ako aplikovať tvarovateľnú podložku so systémom Natura® si stiahnite tu.

Bližšie informácie o produkte Natura® nájdete v letáku. TU.

Ako správne uzatvoriť výpustný systém InvisiClose® s penovou chlopňou na výpustnom vrecku si môžete prečítať TU.

Navigace