Príslušenstvo

Ochranné prostriedky  - vyplňovacie a vyrovnávacie

Pasta vyrovnávacia Stomahesive® 60 g

Jej zloženie sa podobá zloženiu podložiek z hmoty Stomahesive®. Naviac obsahuje alkohol, ktorý pokožku dezinfikuje, ale môže po aplikácii asi 1 minutu mierne štípať. Pasta je lepivá, používa sa na vyrovnanie kožných záhybov a jaziev pod podložkou. Pred nalepením podložky je vhodné naniesť ochrannú pastu v stredne hrubej vrstve okolo vývodu. Zabraňuje prípadnému podtekaniu a zlepší priľnavost podložky.

Pasta vyplňovacia Stomahesive® 30 g

Táto pasta se používá až po nalepení podložky. Je určená pre ochranu pokožky v okolí stómie. Pasta nelepí, len chráni pokožku a zabraňuje podtekaniu. Nikdy nedávať pod podložku! Nie je určená na poškodenú kožu. Aplikovať len na neporušenú kožu.

Ochranný film Silesse™

Ochranný film Silesse™ je nedráždivý, hypoalergénny, pretože je vyrobený na základe 100% silikónu. Vytvára príjemný priedušný film, ktorý chráni kožu pred agresívnym obsahom zo stómie. Rýchlo zasychá a zlepšuje priľnavosť pomôcky. V ponuke je vo forme obrúskov (1 balenie obsahuje 30 ks) alebo spreja (obsah 50 ml). Sprej sa neupcháva, rovnomerná vrstva sa dosiahne vďaka špeciálnemu aplikátoru – pumpičke. Umožňuje zároveň využiť celý obsah nádobky. Pred použitím je potrebné obsah pretrepať.

 

Ochranný film ConvaCare® 100 ks         

Obrúsky sú napustené látkou, ktorá vytvára medzi pokožkou a pomôckou ochranný film, chráni kožu pred odrením, tvorbou pľuzgierov a môže predĺžiť životnosť podložky. Ochranný film umožňuje dýchať pokožke, rýchlo zasychá, je pružný a neodlupuje sa. Umytá a usušená pokožka v okolí stómie sa jemne potrie obrúskom a nechá sa zaschnúť. Ak sa aplikuje prípravok na podráždenú kožu, môže sa vyskytnúť chviľkové štípanie.

Nízkotlakový adaptér Natura®

Je určený hlavne pre pacientov po operácii (ale nie len pre tých), kterí používajú dvojdielny systém Natura® , a ktorým by mohlo spôsobiť bolesť zacvakávanie vrecka na podložku. Pri tejto činnosti je potrebné vyvinúť určitý tlak, ktorý môže byť po operácii bolestivý. Adaptér sa najskôr nasadí na podložku a potom sa podložka s adaptérom aplikuje na brucho. Nasleduje nasadenie  vrecka na adaptér bez potreby tlaku na brušnú stenu. Adaptér je možné používať aj v domácom prostredí.

Zásyp ochranný Stomahesive® 25 g

Slúži k upokojeniu podráždenej pokožky pod podložkou k absorbcii vlhkosti na neporušenú kožu. Používa sa vo veľmi tenkej vrstve na čistú umytú a usušenú pokožku. Nádobku so zásypom držte vodorovne, asi 7–10 cm od tela a stlačte. Vytvorí sa obláčik, ktorý zásyp rovnomerne rozptýli na požadovanom mieste. Pred nalepením novej podložky odstráňte prebytočný zásyp pomocou buničitej vaty a potom zortite obrúskom ConvaCare® ochranný film.

Ukľudňujúci a hydratačný krém Sensi-Care™ 85 ml

Napomáhá hojeniu poškodenej pokožky. Ukľudnuje a ochraňuje pokožku, ktorá je suchá a podráždená. Krém je mastný. Aplikuje sa až po nalepení pomôcky, aby sa neznížila jej priľnavosť.

Čistiace prostriedky

Telová pena Aloe Vesta™ 235 ml

Velmi jemne a šetrne čistí okolie stómie. Vďaka Aloe skľudňuje a zvlhčuje citlivú pokožku. Rýchle sa rozotiera, nesteká a rozpúšťa nečistoty vrátane stolice. Po použití odporúčame umyť vodou. Je vhodná pre každodenné použitie.

Čistiace obrúsky Aloe Vesta™ 8 ks

Chránia pokožku pred podráždením. Šetrne odstraňujú nečistoty, majú vyvážené pH, príjemne voňajú. Obsahujú Aloe vera. Praktické balenie umožňuje ich použitie pre ošetrenie stómie doma i na cestách. Po použití odporúčame umyť vodou.

Odstraňovač náplastí Niltac™

Nedráždivý odstraňovač pomôcok a náplastí, ktorý neobsahuje parfémy, alkohol ani oleje, je hypoalergénny a neštípe. Je dokonalou zmesou 100% silikónu. Jednoducho sa používa, rýchlo zasychá a nezanecháva zvyšky oleja. Je určený k bezbolestnému odstráneniu pomôcky pomocou obrúskov (1 balenie obsahuje 30 ks) alebo spreja (obsah 50 ml). Sprej sa používa vždy vo zvislej polohe, nikdy nie v horizontálnej! Nespôsobuje chladivý šok a aplikátor je prispôsobený tak, že obsah sa celkom využije. Po aplikácii sa odporúča umyť okolie stómie vodou. Nezanecháva stopy na oblečení.

Odstraňovač náplastí ConvaCare® 100 ks

Odstraňovač náplasí pomáha jednoducho a pohodlne odstraňovať podložku pri dvojdielnom systéme alebo jednodielny systém. Zároveň sa dá použiť na umytie kože od prípadných zvyškov želatíny a k regenerácii pokožky. Uľahčuje odstraňovanie mikroporéznych aj textilných náplastí. Je nedráždivý a nevysušuje kožu. Pri výmene pomôcky sa jemne nadvihne jej okraj a obrúsok sa vloží medzi kožu a adhezívnu vrstvu a za stáleho utierania sa pomôcka dá dole. Pokožka se umyje vodou a usuší.

Pásy a prídržné prostriedky

Opasok

Pri používaní pomôcek ConvaTec nie je nevyhnutné používať prídržný opasok. Je to však možné pre vyšší pocit bezpečia alebo pri zvýšenej fyzickej námahe. Ušká opasku sa pripnú do ušiek na prírubovom krúžku vrecka (pri dvojdielnom systéme Natura®).

Dezodoračné prostriedky

Gélujúce a dezodoračné vankúšiky Diamonds™ s ActiveOne™

Sú určené pre stomikov s tekutou stolicou pre zahustenie črevného obsahu v stomickom vrecku. Aplikácia je veľmi jednoduchá. Vankúšik nerozbaľujte, vložte ho horným otvorom do vrecka (pred nasadením) alebo ho aplikujte výpustom (po vypustení obsahu a očistení výpustu). Akonáhle sa vankúšik dostane do kontaktu s tekutinou, obal sa rozpustí a jednotlivé granulky premenia tekutinu na gél. vankúšiky obsahujú zložku ActiveOne™, ktorá je na báze aktívneho uhlia a spoľahlivo pohlcuje zápach. Zároveň však zafarbuje obsah do čierna. Gélujúce vankúšiky zabraňujú podtekaniu, nafukovaniu vrecka a naviac pohlcujú zápach. Balenie obsahuje 100 ks gélujúcich vankúšikov.

NOVINKA Pohlcovač zápachu StomOdor

STOMODOR SPRAY MAXI - fľaša s rozprašovačom 210 ml

Produkt založený na vodnej báze, efektívne odstraňuje pachy zo stomických vreciek u pacientov s tuhšou stolicou, z povrchu materiálov a priestorov. Aplikuje sa (3 až 5 streknutí) priamo do stomického vrecka pred nasadením tak, že sa priloží tryska tesne k jeho otvoru. Tiež môže byť rozprášený na akýkoľvek materiál a do priestoru zhora nadol. Pred použitím pretrepať. Je určený k aplikácii do stomického vrecka alebo do priestoru v jeho okolí. Podstatou je katalická degradácia a rozklad pachových molekúl a vytváranie prirodzeného uzavretia obsahu stomických vreciek olejovým povrchom a na povrchu kontaktných materiálov.

STOMODOR DROPS - fľaša s kvapkadlom 35 ml

Produkt je určený do všetkých typov stomických vreciek. Špeciálny olej sa premieša s obsahom vrecka čím neutralizuje pachy a tiež vytvára na hladine nepriepustný film. Veľmi účinný pri riedkej stolici a pri urostómii. Je veľmi efektívny pri manipulácii a výmene vreciek, aj pri vypúšťaní nahromadených plynov. Nedráždi stómiu, neupcháva filter a je vhodný aj pre výpustné vrecká. Aplikuje sa (6 až 15 kvapiek) priamo do stomického vrecka pred nasadením. Uvedený spôsob aplikácie plne zodpovedá praktickým potrebám pacientov so stómiou. Zdravotnícka pomôcka nie je určená k aplikácii do vonkajšieho prostredia. Pred použitím pretrepať. Je určený k vytvoreniu prirodzeného uzavretia obsahu stomických vreciek olejovým povrchom a tiež k aplikácii do stomických vreciek. Podstatou zdravotníckej pomôcky je katalická degradácia a rozklad pachových molekúl a vytváranie prirodzeného uzavretia obsahu stomických vreciek olejovým povrchom.

Materiál pre viac informácií na stiahnutie TU.

Pohlcovač zápachu ALP – rozprašovač 200 ml

Odstraňuje nepríjemné zápachy. Je vhodný pre použitie v miestnosti, kde sa manipuluje s hygienickými pomôckami. Neriedený sa rozprašuje do ovzdušia, na predmety, podlahy, textílie atď. Pre potieranie, vytieranie a pranie je možné riediť ho vodou. Postupujte podľa návodu na rozprašovači.

Pohlcovač zápachu ALP – olej do vrecka 30 ml

Premiešava sa s obsahom vrecka, kedy sa pohlcujú zápachy priamo pri zdroji a potom uzavrie hladinu vrecka nepriepustným filmom. Predlžuje životnosť filtra. Dávkuje sa 5-12 kvapiek podľa veľkosti vrecka. Podľa potreby je možné zvýšiť dávkovanie oleja do vrecka.

Stomahesive Seal tesniace krúžky - 10 ks

Tesniace krúžky, ktoré sú tvarovateľné, absorbujú vlhkosť a chránia kožu v okolí stómie pred agresívnymi výlučkami zo stómie. Môžu sa prstami tvarovať do požadovaného tvaru, spájať a upravovať podľa potreby, dajú sa kombinovať s pastou, neobsahujú alkohol, takže neštípu. Tým, že absorbujú vlhkosť a gélovatejú pri kontakte s vlhkosťou, zabraňujú podtekaniuvýlučkov pod stomickú pomôcku a nedochádza k poškodeniu a macerácii kože. Viac informácií na stiahnutie tu.

Ostatné prostriedky pre stomikov

Stomex – brušný pás

Brušná podpora Stomex je určená pre pacientov – stomikov, ktorí trpia parastomálnou herniou alebo pre pacientov, ktorí potrebujú v pooperačnej fáze spevniť brušnú stenu. Je vyrobený z elastickej tkaniny, ktorá sa veľmi dobre prispôsobuje telesnému tvaru. Pomocou troch páskov zo suchých zipsov ho možno optimálne pritiáhnuť a zabrániť nežiaducim pohybom podpory Stomex po tele. Do podpory sa v mieste stómie vystrihne otvor pre vyvedenie stomického zberného vrecka. Podpora sa priloží na telo, označí sa miesto pre vystrihnutie otvoru a otvor sa vystrihne. Priemer vystrihnutého otvoru by mal byť cca o 15 mm menší ako je priemer stómie. Po vystrihnutí otvoru sa podpora na tele utiahne tak, aby neobmedzovala odvod stolice zo stómie do vrecka. Podpora musí spevniť oslabenú brušnú stenu bez obmedzenia dýchania alebo pohybu.

Bližšie informácie o všetkých produktov patriacich do príslušenstva, kódy, informácie o množstevných limitoch a o spôsobe hradenia zdravotnými poisťovňami nájdete v Katalógu stomických produktov alebo v brožúre Sprievodca životom ľudí so stómiou. Tu.

Navigace