Pracujeme na tom,
aby sme zlepšili životy ľudí.

Convatec

Spoločnosť Convatec je svetovým výrobcom zdravotníckych produktov a technológií, ktorý sa zameriava na liečbu chronických ochorení, s popredným postavením na trhu v oblasti pokročilej starostlivosti o rany, starostlivosti o stómiu, kontinencie a kritickej starostlivosti a infúznych zariadení.

Naše produkty poskytujú rad klinických a ekonomických výhod vrátane prevencie proti infekciám, ochrany kože, lepších výsledkov pacientov a znížených nákladov na starostlivosť.

Sme svetová spoločnosť s 8 500 zamestnancami vo viac ako 100 krajinách.

Všetky produkty poskytujú široké spektrum klinických a ekonomických benefitov (vrátane prevencie pred infekciou), zlepšujú komfort pacienta a znižujú celkové finančné náklady spojené so zdravotnou starostlivosťou o pacienta. Spoločnosť Convatec má vlastné vývojové a výrobné centrá s dlhoročnou tradíciou. Má 11 výrobných závodov v ôsmich krajinách: USA, Dánsku, Spojenom kráľovstve, Mexiku, Malajzii, Bielorusku, na Slovensku a v Dominikánskej republike. Convatec vlastní finančná skupina Nordic Capital a Avista Capital Partners.

Naše historické korene siahajú hlboko do minulosti, kedy spoločnosť Squibb predávala dentálny krycí materiál, ktorý si uchovával svoju lepivosť aj na vlhkom a teplom povrchu. V tejto dobe používali stomici k prichyteniu stomických vreciek na telo lepidlá na báze gumy a náplasti. Okrem toho, že tieto látky vyvolávali kožné alergie a boli veľmi nepohodlné, boli často i nespoľahlivé. Objavila sa celosvetová potreba zmeny.

V roku 1978 bol Convatec etablovaný dcérskou spoločnosťou spoločnosti E. R. Squibb and Sons, Inc. a uviedol na trh hydrokoloidnú stomickú podložku (podložka Stomahesive™) a ako prvý na celom svete aj dvojdielny systém so stomickým vreckom (pod názvom Combihesive®). Tieto výrobky poskytovali pacientom také pohodlie a ochranu pokožky, aké boli predtým nemysliteľné. Stomici zažívali novú slobodu a pokoj, predtým celkom nepoznané. Odtiaľ pochádza naša povesť ako spoločnosti meniacej ľuďom so stómiou život k lepšiemu.

V roku 1982 sme boli priekopníkmi v koncepcii vlhkého hojenia rán, ku ktorému sme prispeli naším krycím materiálom DuoDERM® Hydroactive® (GranuFlex). Bol to najdôležitejší čin v odbore ošetrovania rán za dobu dlhšiu než jedno storočie. Tento hydrokoloid radikálne zmenil spôsob ošetrovania rán a postavil nás do pozície dôveryhodných odborníkov v tomto odbore. Od roku 1988 do roku 2007 sme boli divíziou zdravotníckych prostriedkov spoločnosti Bristol-Myers Squibb, čo je celosvetová farmaceutická spoločnosť založená v roku 1887. V roku 2007 sme boli ako jedny z prvých na svete, ktorí začali riešiť problém manažmentu stolice a uviedli na trh výrobok Flexi-Seal® FMS, ktorý zásadným spôsobom skvalitnil život ľuďom pripútaným na lôžko (a nielen im).

Od novembra 2012 má spoločnosť Convatec na Slovensku priame zastúpenie prostredníctvom spoločnosti Unomedical, s.r.o. v Michalovciach, ktorej je vlastníkom. Naše hodnoty sa však týmto krokom nezmenili a zostávajú rovnaké: „predĺžiť a zlepšiť ľudský život poskytovaním kvalitných zdravotníckych výrobkov“.

Ústredie spoločnosti Convatec sa v apríli 2014 presťahovalo z mesta Skilmann (New Yersey, USA) do mesta Greensboro (Severná Karolína, USA). Sme jednou z vedúcich spoločností v starostlivosti o stómie, v hojení rán a v oblasti manažmentu stolice. Naša divízia Convatec Wound Therapeutics™ (hojenie rán) sa riadi komplexným prístupom, ktorý aplikuje najnovšie vedecké poznatky do každodennej reality starostlivosti o rany a pokožku. Divízia ChronicCare (starostlivosť o stómiu) vyvíja moderné výrobky a rozvíja služby, ktoré pomáhajú stomikom v návrate k ich bežným povinnostiam a plnohodnotnému životu.

Vysoká kvalita je neodmysliteľnou súčasťou každého nášho výrobku. Výrobné zariadenie v Deeside v Spojenom kráľovstve Veľkej Británie a Severného Írska bolo jedným z prvých v Európe v odvetví zdravotníckych prostriedkov, ktoré obdržalo známku kvality podľa ISO 9001 v roku 2000. Výrobky pre stomikov od spoločnosti Convatec, pre hojenie rán a manažment stolice majú podporu úspešných klinických štúdií, získaných z veľmi prísnych a rozsiahlych klinických testov.

Svojou silnou predajnou, marketingovou a distribučnou infraštruktúrou na všetkých hlavných svetových trhoch poukazujeme svoju schopnosť uplatniť naše inovačné technológie rýchlo a na celom svete. Od koncepcie až po distribúciu sú neoddeliteľnou súčasťou všetkých našich výrobkov a služieb čestnosť a poctivosť, ktoré do nich vkladáme.

 

1978 Prvý stomický dvojdielny systém s vreckom na jedno použitie

1981 Prvý v automatizácii výroby stomických vreciek

1982 Prvé hydrokoloidné krytie na rany DuoDERM® Hydroactive® (GranuFlex)

1991 Prvý v zriadení Skupiny odborných služieb (Professional Service Group) pre zodpovedanie otázok zákazníkov v odvetví

1996 Prvé krytie na rany s technológiou hydrovlákna AQUACEL® Hydrofiber

2000 Prvý v odvetví výroby zdravotníckych prostriedkov v Európe, kto získal ISO 9001 certifikát kvality (Deeside, UK, výrobný závod)

2001 Prvý v uvedení krytia na ranu s vizuálnym indikátorom výmeny DuoDERM® Signal (GranuFlex Signal)

2002 Prvý v zavedení tvarovateľnej konvexnej stomickej podložky uľahčujúcej jej aplikáciu

2004 Prvý v zavedení vrecka Esteem™ Invisiclose s revolučným uzatváraním na suchý zips

2005 Uvedenie krytia na rany Hydrofiber s iónovým striebrom AQUACEL® Ag na Slovensku. Prvé uvedenie spôsobu InvisiClose® na dvojdielnom stomickom systéme

2006 Prvé uvedenie GranuFlex® Signal™ so stenčenými okrajmi a indikátorom výmeny krytia na Slovensku

2007 Prvý v uvedení plochej tvarovateľnej stomickej podložky a zavedení konvexnej tvarovateľnej podložky pre dvojdielny systém. Prvé uvedenie jedinečného systému pre manažment tekutej a polotekutej stolice Flexi-Seal® FMS na Slovensku. Prvé uvedenie gélujúceho penového krytia Versiva® XC™. Prvé uvedenie prostriedkov na ošetrovanie okolia stómie s obsahom Aloe Vera

2009 Prvý v zavedení plochej tvarovateľnej podložky s oválnym otvorom pre lepšie priľnutie k stómii

2012 Uvedenie jednodielneho systému pre stomikov Esteem™+ na Slovensku

2014 Uvedenie nového dvojdielneho systému pre stomikov Natura™ na Slovensku. Uvedenie nového príslušenstva pre starostlivosť o okolie stómie TRIO (Niltac, Sillese, Diamonds) na Slovensku. Uvedenie penového krytia s technológiou Hydrofiber® so striebrom aj bez striebra AQUACEL® Foam na Slovensku. Prvý v uvedení technológie Ag+ s účinkom na biofilm v rane, produkt AQUACEL® Ag+

2015 Uvedenie nového dvojdielneho systému pre stomikov Natura™ + na Slovensku. Prvý v zavedení jednodielneho uzavretého aj výpustného systému Esteem™ + s tvarovateľnou technológiou. Prvý v uvedení plochej tvarovateľnej podložky s harmonikovým krúžkom Natura™. Uvedenie urostomického vrecka s jemným uzáverom Natura™ +