Flexi-Seal™ SIGNAL™ FMS

Flexi-Seal™ SIGNAL™ FMS

Flexi-Seal™ FMS je najpoužívanejším systémom fekálneho manažmentu.

 

 

Počúvame vaše klinické potreby

Spoločnosť ConvaTec vždy prinášala produkty, ktoré vyjadrovali jej poslanie, čiže snahu o predĺženie ľudského života a zlepšenie jeho kvality. Uviedla na trh celý rad výrobkov, ktoré znamenali revolúciu v starostlivosti o stómie, rany a pokožku a predstavovali najmodernejšie postupy a produkty, ktoré pomáhali riešiť závažné problémy. Splnenie kritických potrieb zákazníka je kľúčovým cieľom snáh spoločnosti ConvaTec priniesť na trh ďalší inovovaný výrobok – vznikol tak jedinečný nový produkt, určený na lepšie zvládanie fekálnej inkontinencie. Týmto produktom je Flexi-Seal® Fecal Management System (FMS) – systém na zvládanie fekálnej inkontinencie.

Flexi-Seal™ SIGNAL™ FMS je dočasné záchytné zariadenie, indikované pre ležiacich alebo imobilných pacientov, ktorí trpia fekálnou inkontinenciou a majú tekutú alebo polotekutú stolicu. Zdravotnícka pomôcka je navrhnutá tak, aby spoľahlivo a účinne odvádzala stolicu, chránila rany pacienta od kontaminácie stolicou, znížila riziko rozpadu kože a prípadného rozšírenia infekcie.

  

Download Removal Force Flexi-Seal™ SIGNAL™ FMS vs. Bard DigniShield™ video (MOV format)

Download Removal Force Flexi-Seal™ SIGNAL™ FMS vs. Hollister InstaFlo™ video (MOV format)

Download Splatter Test Flexi-Seal™ SIGNAL™ FMS vs. Bard DigniShield™ video (MOV format)

Download Splatter Test Flexi-Seal™ SIGNAL™ FMS vs. Hollister InstaFlo™ video (MOV format)

 

Download Flexi-Seal™ SIGNAL™ FMS enhancements video (MOV format)

Download Flexi-Seal™ SIGNAL™ FMS In-Service Video (MOV Format)

Download Flexi-Seal™ FMS Clinical Evidence Video (MOV Format) 

 

Popis Flexi-SealTM SIGNALTM FMS

Flexi-Seal®Signal FMS je dočasná zdravotnícka pomôcka na zachytenie stolice u inkontinentných imobilných pacientov alebo pacientov pripútaných na lôžko s tekutou alebo polotekutou stolicou. Je konštruovaná tak, aby bezpečne a efektívne odvádzala stolicu od pacienta, chránila rany pacienta pred fekálnou kontamináciou a znížila riziko poškodenia kože a rozšírenia infekcie. Ľahko použiteľný systém je výbornou alternatívou tradičných metód pri zvládaní fekálnej inkontinencie, ako sú podložky, plienky, fekálne vrecká a rektálne rúrky.

Flexi-Seal® Signal FMS sa skladá zo silikónového katétra, striekačky a zberného vrecka.

Na jednom konci mäkkého silikónového katétra je rektálny balónik, ktorý sa zavedie do rekta. Na opačnom konci katétra je konektor na pripevnenie zberného vrecka. Katéter odvádza výkaly od pacienta a uľahčuje ich voľný odtok do zberného vrecka. Dve tenké hadičky so vstupným mechanizmom sú pripojené k silikónovému katétru.

Jeden vstup, označený „45 ml“, sa používa na naplnenie rektálneho balónika potom, ako sa zavedie do rekta pacienta, nazýva sa plniaci vstup.

Druhý vstup, označený ako „IRRIG“, sa používa na prepláchnutie katétra, ak sa upchá pevnými časticami. Tento vstup sa nazýva irigačný vstup. Akonáhle je rektálny balónik zavedený do rekta pacienta a naplnený, udržuje systém v tele pacienta. Prispôsobí sa anatomickému tvaru rekta a vytvorí účinné tesnenie, ktoré minimalizuje podtekanie. Vďaka novej technológii je možné použiť len minimálny tlak k naplneniu balónika, čo výrazne znižuje riziko poškodenia tkaniva rekta, a preto nie je potrebné balónik pravidelne vyprázdňovať a znovu plniť, čo šetrí ošetrovateľský čas.

Pri správnom umiestnení balónik minimalizuje riziko poškodenia zvierača a straty jeho svalového tonusu. Mäkký, ohybný silikónový katéter účinne odvádza stolicu pacienta, čím sa minimalizuje riziko poškodenia až rozpadu kože, riziko fekálnej kontaminácie a riziko rozšírenia infekcie. Priemer katétra – 22 mm – určený pre voľný odtok stolice sa zmrští na veľmi malý priemer 8 mm, aby nedochádzalo k dlhej dilatácii zvierača a minimalizovalo sa riziko straty jeho tonusu.

Systém dopĺňa uzavreté vrecko pre jednorazové použitie s jednosmerným ventilom a pripojenou krytkou, pomáhajúcou znižovať riziko rozšírenia infekcie, pričom ventil zabezpečuje účinné obmedzenie zápachu. V ďalšom oddiele je podrobný návod na použitie tejto zdravotníckej pomôcky.

Kontraindikácie
Tento produkt nie je určený na použitie

  • Dlhšie ako 29 po sebe nasledujúcich dní.
  • U pediatrických pacientov.

 

Systém Flexi-Seal® Signal FMS sa nesmie používať u pacientov, ktorí:

  • sú citliví na niektorú zložku systému alebo mali alergickú reakciu, vyvolanú takouto zložkou;
  • v poslednom roku prekonali operáciu hrubého čreva alebo rekta;
  • majú nejaké poranenie rekta alebo zadku;
  • majú závažnú stenózu či striktúru rekta alebo zadku (distálne rektum nie je schopné pojať naplnený balónik);
  • Majú suspektné, alebo potvrdené poškodenie rektálnej sliznice, t. j. závažnú proktitídu, ischemickú proktitídu, vredy na sliznici;
  • majú potvrdený rektálny či análny tumor;
  • majú veľké hemoroidy;
  • majú koprolity.

Materiál na stiahnutie s bližšími informáciami o tomto systéme si nájdete TU.

Tu si môžete stiahnuť ošetrovateľský štandard pre Flexi-Seal® FMS v PDF formáte. 

 

Viac informácií:

Vzdelávanie a podpora:

Predstavujeme SIMPLY BETTER SENSE™ - v manažmente stolice
Pomáha znížiť komplikácie a náklady.


Preležaniny – Riešenie príčiny, nie problému
Porušenie kože sa môže objaviť veľmi rýchlo po nástupe fekálnej inkontinencie, ktorá následne môže viesť k tvorbe preležanín.


Nozokomiálne nákazy – Rastúci problém
Zastaví Clostridium Difficile skôr, než infekcia zasiahne


Služby zákazníkom

Pre viac informácií nás kontaktujte na bezplatnom telefónnom čísle 0800 800 111.