Zistite viac o stomických vreckách firmy ConvaTec.

Stomické vrecko zhromažďuje moč alebo stolicu v závislosti od typu operácie. V dvojdielnom systéme je podložka oddelená od vrecka, v jednodielnom systéme sú spojené. Typy vreciek:

Uzavreté vrecká

  • Vrecká sú určené na jednorazové použitie, čo je využiteľné napr. pri špeciálnych príležitostiach alebo pri intímnych chvíľach. Niektorí ľudia ich uprednostňujú aj pri každodennom nosení. Nemusíte sa obávať žiadneho výpustu alebo svorky. Keď už vrecko nechcete, jednoducho ho odstráňte, vložte do jednorazového vrecúška a vyhoďte.
  • Väčšina uzavretých vreciek je vybavená filtrom, ktorý znižuje zápach a hromadenie plynu.
  • Uzavreté vrecká odporúčame pre ľudí s kolostómiou (každodenné používanie iba pre niektorých, pri špeciálnych príležitostiach pre všetkých ľudí) a pre ľudí s ileostómiou (len na špeciálne príležitosti). Neodporúčame pre ľudí s urostómiou.

Výpustné vrecká

  • Niektorí ľudia uprednostňujú výpustný typ vreciek, ktoré je možné použiť opakovane. Vypúšťajú sa jednoduchým uvoľnením svorky alebo Invisiclose bezsvorkového výpustu v spodnej časti vrecka, čo umožňuje rýchlu a nenáročnú údržbu.
  • Odporúčame pre ľudí s ileostómiou a kolostómiou.

Urostomické vrecká

  • Vrecká sú k dispozícii v jednodielnom aj dvojdielnom systéme. Na rozdiel od kolostomických alebo ileostomických vreciek majú urostomické vrecká vypúšťacie uzávery namiesto svorky alebo Invisiclose výpustu. Convatec ponúka na výber vrecká s uzáverom, s mäkkým „soft tap“ alebo skladacím „fold-up tap“ uzáverom